OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta, która jest bardzo bogata w czynniki wzrostu, przez co stymuluje komórki macierzyste do regeneracji. Wstrzykując osocze bezpośrednio w odpowiednie warstwy skóry przyspieszamy proces regeneracji oraz odnowy tkanek i pobudzamy fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Właściwości otrzymywanego osocza bogatopłytkowego to właściwości gojące, wyeliminowane w 100% ryzyko alergii, całkowicie biokompatybilne, niepowodujące zapalenia, hemostatyczne, redukujące ból, powodujące silną biostymulację fibroblastów i regenerację tkanek.

Mechanizm działania rewitalizacji polega na zwiększaniu zdolności regeneracji i rekonstrukcji tkanek skóry, wspomaga procesy angiogenezy, aktywuje komórki macierzyste i pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.

Zabieg ten opiera się na pobraniu niewielkiej ilości własnej krwi pacjenta i przygotowaniu z niej osocza bogatopłytkowego, na skutek odwirowania w specjalnym urządzeniu. Na skutek tego procesu płytki krwi osadzają się w jednej warstwie osocza. W kolejnym etapie lekarz pobiera osocze bogatopłytkowe. W ostatniej fazie do preparatu dodaje się odpowiedni odczynnik, którego celem jest zaktywizowanie płytek do produkcji czynnika wzrostu. W rezultacie powstaje osocze bogatopłytkowe, które wstrzykuje się pod lub podaje na skórę.

Podawanie osocza bogatopłytkowego przypomina zabieg mezoterapii, przy pomocy bardzo cienkiej igły wprowadzamy uzyskany preparat w okolice wymagające odmłodzenia. Po zaaplikowaniu osocza w odpowiednie partie skóry, dostrzec można wyraźne przyspieszenie procesu odnowy oraz regeneracji tkanek. Pobudzone zostają także fibroblasty, które rozpoczynają wytwarzanie nowego kolagenu.

Sam zabieg jest dość krótki. Niewielką ilość krwi pobraną przez lekarza poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce, a następnie dodaje się do niej specjalny odczynnik. Terapia osocza przyczynia się do natychmiastowego odmłodzenia skóry i pobudzenia procesów regenerujących, jakie zachodzą wewnątrz struktur skórnych.

Efekty zabiegu:

  • lifting uelastycznia i jędrna skórę,
  • poprawia ukrwienie skóry,
  • wygładza zmarszczki i fałdy,
  • przyspiesza procesy gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.

Największą konkurencją dla oryginalnych probówek Mesologic są probówki laboratoryjne, stosowane przez niektórych lekarzy do zabiegów pobierania i podawania osocza bogatopłytkowego. Zamiast kupować bezpieczny, opatentowany i skuteczny zestaw Mesologic, kupują oni zwykłe probówki laboratoryjne, do których pobierają krew pacjenta i po odwirowaniu otrzymują osocze – zwykłe, a nie bogatopłytkowe! Ze zwykłej probówki nie da się otrzymać produktu bogatopłytkowego, ponieważ płytki krwi po tradycyjnym odwirowaniu umierają. Tym sposobem lekarz podaje pacjentowi koktajl złożony z witamin, hormonów i z martwych płytek krwi (one nie zaszkodzą, ale też nie pomogą). Poza tym zwykłe probówki laboratoryjne nie są sterylne, zawierają substancje powodujące zatrzymanie krzepnięcia krwi i służą tylko do pobierania krwi w celu badań. Lekarz, który oferuje zabiegi osoczem z użyciem zwykłej probówki laboratoryjnej, świadomie łamie prawo i naraża swoich pacjentów.

Osocze bogatopłytkowe (ang. Platelet-rich plasma, w skrócie PRP) – preparat krwiopochodny, który otrzymuje się z krwi obwodowej pobranej od pacjenta, który zawiera zwiększoną ilość płytek krwi. Zawiera ono liczne czynniki wzrostu, dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne w zabiegach upiększających twarz.

Zabieg osocza bogatopłytkowego polecany jest dla każdego, kto chce w naturalny sposób poprawić wygląd swojej skóry. Dzięki komórkom wzrostu zawartym w osoczu, nasza skóra jest silnie pobudzona do produkcji nowych komórek, w tym włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za gęstość i jędrność naszej skóry.

WAŻNE PYTANIE: Dlaczego występują tak duże rozbieżności cenowe między gabinetami? Wiele gabinetów wykorzystuje tanie ampułki laboratoryjne do pobierania krwi (produkty bez certyfikatów, dopuszczających do użytku wyłącznie w diagnostyce laboratoryjnej). Żaden materiał pozyskany z tych probówek nie powinien być podawany pacjentowi. Ich stosowanie wiąże się z ryzykiem powikłań pozabiegowych. W przypadku takiej ampułki odseparowujemy osocze od krwinek, natomiast nie ma możliwości oddzielenia osocza bogatopłytkowego od ubogopłytkowego. Tak wykonany zabieg będzie bardzo tani, ale nie da oczekiwanego efektu. Aby uzyskać efekt i mieć pewność że osocze jest bogate w skoncentrowane płytki krwi potrzebne są precyzyjne kliniczne ampułki 3-frakcyjne. W BeautyLane korzystamy z zestawów z certyfikatem MDD w klasie IIB, CE oraz ISO.