SUNEKOS

JAK DZIAŁA PRODUKT? Sunekos to unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów (PCT/IB2015), które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM. W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Produkt stymuluje zatem fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna (tzw. biogeneza skóry). Produkt posiada udowodnione badaniami klinicznymi[1] działanie w zakresie zwiększenia jej produkcji, co wyróżnia go na rynku.

DO JAKIEJ CZĘŚCI CIAŁA? NA JAKI PROBLEM? Sunekos wyróżnia się wielokierunkowym działaniem. Terapia zapewnia nam: nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry, bardzo naturalne działanie wolumetryczne oraz wygładzenie zmarszczek na twarzy. Iniekcji można poddać również szyję, dekolt, dłonie, ramiona. Ze względu na jego niesamowitą czystość i delikatność możemy go zastosować na każdą okolicę skóry, nawet na powieki, które są wyjątkowo problematyczną w leczeniu okolicą, w celu likwidowania cieni pod oczami.

PRZECIWWSKAZANIA

  • Ciąża,
  • karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik).

ILE TRWA? Zabieg Sunekos trwa tyle czasu, ile wymaga tego pacjent.

KIEDY WIDAĆ EFEKT? Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać. Pierwsze widoczne są po ok 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy.

JAK DŁUGO TRWA REKONWALESCENCJA I JAK PRZEBIEGA? Zabieg nie pozostawia żadnych trwałych śladów na skórze. Sporadycznie w miejscu wkłucia może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie czy swędzenie, które powinny ustąpić po 1-3 dniach.

CENA Sunekos: 1200zł

[1] Badanie kliniczne, które jest podstawą procedury Sunekos, zostało przeprowadzone na zdrowych i wyrażających świadomą zgodę kobietach w wieku pomiędzy 45 a 65 r.ż.. Pacjentki zostały poddane 4. sesjom wykonanym w odstępach 10. dni. Oceny użyte w badaniu były zarówno kliniczne, jak i obserwacyjne. Pomiary wykonywano przed rozpoczęciem terapii, podczas kolejnych wizyt w odstępach 10 dni oraz w wyznaczonych okresach po zakończeniu procedury tj. w 2., 3. i 6. miesiącu od rozpoczęcia badania.